Etkinlik Haberi 20/04/2013 17:01

Üst üste iki hafta sonu Bilişim Hukuku etkinlikleri.

2012 ve 2013 yılında bir çok hukuki gelişme yaşandı. Ama en çok hangi alanda gelişme oldu derseniz, bu alan tartışmasız Bilişim Hukuku oldu. Her ay yepyeni teknolojik gelişmelerin olduğu, her hafta yeni bir internet servisinin başladığı bu zamanlarda, Bilişim Hukuku alanında yeni gelişmeler de kaçınılmaz oluyor.

Üniversiteler ve İstanbul Barosu boş durmayıp neredeyse her ay bu konuda etkinlikler düzenliyorlar. Bilişim Hukuku alanındaki güncel gelişmeleri takip etmek için bu etkinlikleri sıkı takip etmek gerekiyor.

Tanıtımını yapacağımız ilk etkinlik, 27 Nisan’da Medipol Üniversitesi’nin Kavacık yerleşkesinde. Hukukçular için Yeni Medya’nın işlendiği bu konferansta ikili şekilde seri oturumlar var. Oturumlarda, Yurttaş Gazeteciliği, Yeni Medya’da Sorumluluk, Basın Kanunu’nda Yeni Medya ile İlgili Değişiklikler, Basın ve İfade Özgürlüğü Açısından Yeni Medya, Marka Hukuku, Haksız Rekabet ve Telif Hakları ile Reklam Hukuku ve Reklam Kurulu Kararları tartışılacak. Yurttaş Gazeteciliği konusunu Erkan Saka Hoca’dan, Yeni Medya’daki ifade özgürlüğünü ise Avukat Fikret İlkiz’den dinlemek keyifli olacak. Program için buraya tıklayın.

 

Bir sonraki hafta ise Sosyal Medya Hukuku Sempozyumu var. 3 – 4 Mayıs tarihlerinde Levent’teki TOBB Plaza’nın Konferans Salonu’nda yapılacak toplantı, 2 gün süre boyunca uzmanların tartıştığı bir alan olacak. Özellikle son zamanlarda, başta Fazıl Say olmak üzere Twitter’la ilgili bir çok tartışmanın ortasında, bu sempozyum ilgililere yeni gelişmeler ve öngörüler hakkında bilgi verecek. Sempozyumda, Bilgi Toplumuna Geçiş Sürecinde Sosyal Medyanın Rolü,  Sosyal Medyanın Yükselişi ve Bilgilenme Hakkı, Özel Hayat, Devlet Sırrı, Telif Hakları ve Reklamcılık, Sosyal Medyanın Karanlık Yüzü olan Nefret Söylemi, Sosyal Medyanın Soruşturulması, Kişisel ve Ticari Bilgi Güvenliği ile Sosyal Mühendisliğin Yükselişi konuları yer alacak.

Sempozyumun açılış konuşmasını ise yakından tanıdığımız yazar ve teknoloji editörü M.Serdar Kuzuloğlu yapacak. Kendine has renkli üslubuyla sosyal medyanın ne menem bir şey olduğunu ondan dinlemek hukukçular için farklı olacak. Hayko Bağdat ve Levent Şensever’in Nefret Söylemi üzerine konuşmaları ise eminiz izleyicilerde bir farkındalık yaratacak. 2 savcının ve 1 emniyet müdürünün de konuşmacı olarak yer aldığı sempozyumda çok sayıda akademisyen ve avukat konuşacak. Program için buraya tıklayın.

 

Tags:

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
persuasive essay for high school students online term paper original term papers do my assignment for money pay someone to do your research paper