Rekabet 04/01/2013 16:56

Google tekel soruşturmasından zaferle çıktı.

ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC), Google hakkında 19 ay önce başlattığı antitröst soruşturması sonuçlandı. FTC, Google’ın internet üzerindeki aramalarda kendi çıkarına yönlendirme yaparak kullanıcıları olumsuz etkilediği yönündeki suçlamaları geçersiz buldu ve yaptırım uygulamamaya karar verdi. Bu kararla, Google rakiplerine karşı gücünü iyice artırmış oldu.

 

ABD’li federal yetkililerin Google hakkında neredeyse iki yıl süren soruşturması, herhangi bir yaptırım kararı çıkmadan sona erdi. Google, arama motorunda yapılan aramalarda, kullanıcıları kendi ürün ve hizmetlerine yönlendirdiği suçlamasından aklandı.

Google’ın büyük yaptırımlar ve para cezası almasıyla sonuçlanabilecek soruşturmadan kazasız çıkması, başta Microsoft ve Yahoo olmak üzere internet dünyasındaki rakiplerini hayal kırıklığına uğrattı. Analistler ise Google’ın alınan karar ardından gücünü çok daha artıracağını belirtti. Google, ABD’deki arama motoru piyasasının üçte ikisine, Avrupa’daki piyasanın ise yüzde 80’ine sahip.

Haberin Devamı:

Google tekel soruşturmasından zaferle çıktı – Kurumsal- ntvmsnbc.com.

Tags:

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
my personal statement help my essay can you do my assignment for me best esaays thesis services