Diji Hukuk 03/08/2012 03:01

Diji Hukuk – Bölüm 5

Türkiye ve dünyada bu hafta öne çıkan dijital haberler neler, bu haberlerle ilgili merak ettiğiniz hukuki problemler ve değerlendirmeler burada.

 

Geçtiğimiz hafta üçüncü bölümünü yayımladığımız ve oldukça ilgi gören Diji Hukuk adlı programımızın dördüncü bölümüyle karşınızdayız.

Diji Hukuk’un bu bölümünde sizlerle ağırlıklı olarak dünyadan BilişimHukuku haberlerini paylaşacağız ve bu haberleri Türk hukuku açısındandeğerlendireceğiz.

 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.
 

5. Bölümün içeriği:

1. Facebook tarafından kullanıcıların mail adresinin değiştirilmesi ve bunun hukuki açıdan değerlendirilmesi.
2. Amerika’da vatandaşa kötü muamelede bulunan polislere karşı geliştirilmiş yeni bir mobil uygulama: Police Tape.
3. Londra’da korsan kullanıcılara servis sağlayıcılar tarafından 3 uyarı ve sonrasında dava açılması.
4. Facebook için yeni bir buton: Want butonu ve hukuki etkileri
5. Özel ve devlet okullar öğrencilerin sosyal medya hesaplarını kontrol edebilir mi? Delaware eyaletinden bir haber ve hukuken değerlendirilmesi.
6. Müşterilerinin kart bilgilerini Rus hackerlara kaptıran Wyndham oteller zincirine Amerikan Federal Ticaret Komisyonu tarafından açılan dava ve değerlendirmemiz.

Biz Kimiz?:

İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.

iremlacin@gmail.com, www.twitter.com/irotu

Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.

sebnem@hukukcu.com, www.twitter.com/sebnemahi

Tags:

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
pay someone write my paper cheap writing a school report thesis statement in an essay essay writing services in northern virginia online english assignment help