Diji Hukuk 09/08/2012 03:07

Diji Hukuk – Bölüm 6

Türkiye ve dünyada bu hafta öne çıkan dijital haberler neler, bu haberlerle ilgili merak ettiğiniz hukuki problemler ve değerlendirmeler burada.

Geçtiğimiz hafta üçüncü bölümünü yayımladığımız ve oldukça ilgi gören DijiHukuk adlı programımızın altıncı bölümüyle karşınızdayız.

Diji Hukuk’un bu bölümünde sizlerle ağırlıklı olarak dünyadan BilişimHukuku haberlerini paylaşacağız ve bu haberleri Türk hukuku açısındandeğerlendireceğiz.

 

6. Bölümün İçeriği

1. Facebook tarafından kullanıcıların konuşmalarının takip edilmesi ve bu durumun hukuki açıdan değerlendirilmesi.
2. CHP internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine ilişkin 5651 S. Kanun hakkında değişiklik teklifinde bulundu. Yasadaki güncel durum nedir, değişiklik teklifi neler getirebilir?
3. Çin Hükümetinden video sitelere getirilen sansür uygulaması.
4. Rusya’da mahkeme kararı olmaksızın erişim engelleme kararları alınmasına olanak sağlayan tartışmalı yasa ve Türkiye’deki hukuki durum.
5. Kanada Yüksek Mahkemesi tarafından telif hakkı sahipleri aleyhine ilginç bir karar.

Biz Kimiz?:

İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.

iremlacin@gmail.com, www.twitter.com/irotu

Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.

sebnem@hukukcu.com, www.twitter.com/sebnemahi

Tags:

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
essay capital writing science essays are girls too mean to each other essay college papers online custom college papers