Diji Hukuk 07/07/2012 20:08

Diji Hukuk – Bölüm 2

 

Türkiye ve dünyada bu hafta öne çıkan dijital haberler neler, bu haberlerle ilgili merak ettiğiniz hukuki problemler ve değerlendirmeler burada.

 

Geçtiğimiz hafta ShiftDelete.Net tarafından ilk bölümünü yayımlanan ve oldukça ilgi gören Diji Hukuk adlı programın ikinci bölümü karşınızda.

Diji Hukuk’un bu bölümünde, Şebnem Ahi ve İrem Laçin, Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun internet bakımından öne çıkan düzenlemelerini değerlendirdiler. Ayrıca yine Türkiye ve Dünyada gelişen, haftanın bilişim hukuku haberleri de burada.

Bu Bölümün içeriği:

* Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun internet kullanıcılarına ve şirket sahiplerine getirdiği yükümlülükler, değişiklik ve düzenlemeler

Microsoft’a rekor ceza ve rekabet yasağı

* İsviçre’de Twitter üzerinden camilere soykırım çağrısında bulunan politikacıya nefret söyleminden soruşturma başlatılması

Cinsel suçlulara Facebook’un yasaklanması ve ifade özgürlüğü

* Amerikan Mahkemesi’nce, şirket Myspace hesabındaki kişi adreslerinin ticari sır olarak kabul edilmesi

 


İrem Laçin: Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, fakülte yıllarında Bilişim Hukuku ile tanışıp kaynaşmış stajyer avukat, neşeli insan.

iremlacin@gmail.com, www.twitter.com/irotu

Şebnem Ahi: Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun, İstanbul Barosu üyesi Bilişim Avukatı. Kolaj ruhlu insan.

sebnem@hukukcu.com, www.twitter.com/sebnemahi

 

Tags:

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
learn essay writing buying a essay online great essay writers best assignment help professional custom writing service