Savunma Sanatı 05/03/2010 20:05

İnternette sansürün geleceği – Savunma Sanatı

Bu programda Türkiye’nin internetle yaşadığı serüvenin nerdeyse tamamını, ilgili sivil toplum kuruluşlarında ve bilişim hukuku odaklı profesyonel örgütlenmelerde çalışarak, şura, konferans, zirve, çalışma grubu gibi platformlara katkıda bulunarak geçiren İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Uçkan konuğumuz.

Türkiye’de internet sansürünün gelişimini konu alan bu program konuğumuzun tamamen kişisel tecrübelerinin kısa bir özeti niteliğini taşımakla beraber: internet sansürünün nereden gelip nereye gittiğini tam olarak bilmeyen yeni kuşaklara da bir kısa tarih sunmayı amaçlıyor. Bu tarihi doğrulayacak belgeler internette mevcut ve kamusal bilgi sınıfına giriyor.

Programın ikincil işlevi ise, internet ile ilgili düzenlemeleri yakından izleyen Dr. Özgür Uçkan hocamınızın ilgili konularda politika ve strateji geliştirilen platformların katılımcısı olarak, Türkiye’de sansür ve denetim mekanizmasının mümkün geleceği konusundaki öngörülerimi aktarmak ve HADOPİ2′nin Türkiye yansıması ve 5651′in geleceği bağlamında bizi bekleyen durumları irdelemektir.

Tags:

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
what is a good paper writing service can i pay somebody to do my assignment academic ghostwriting dissertation consulting service custom-writing