Bilişim Suçları 22/09/2009 22:48

Kabus geri döndü: İnternet sitelerine yazı işleri müdürü geliyor.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’de internet kullanımının yaygınlaşmasıyla basın suçlarının ortaya çıktığını, bu nedenle Adalet Bakanlığı’nın bilişim suçlarıyla ilgili olarak bir yasa tasarısı hazırladığını açıkladı.

Bayram tatilini geçirmek için Erzincan’a giden ve burada yaptığı açılmada, internet kullanımının hızla arttığını ve buna bağlı olarak internet suçlarında artış meydana geldiğini, bu nedenle yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Yıldırım, “Gazete ve televizyonlarda olduğu gibi, bu sitelerin sahipleri, sorumlu yazı işleri müdürleri ve muhabirlerin sorumluluklarını belirleyen, herhangi bir suç olması durumunda bunlara yapılacak işlemleri de tarif eden kapsamlı bir bilişim suçları kanun tasarısı Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanıyor. Biz de buna işin teknik yönü itibari ile destek veriyoruz. Bu gerçekleştiğinde, internet ortamında işlenen çok çeşitli suçların daha titiz takip edilmesi, mağduriyetlerin önlenmesi mümkün hale gelecektir” diye konuştu.

Daha önce de, İnternet yayınlarının Basın Kanunu rejimlerine dahil olması konusunda yapılan çalışmalar yoğun protestolar üzerine durdurulmuştu.

Haberin Kaynağı: CNN Turk

Tags:

1 Comment

  • MehmetCey

    Internetten bihaber, özgürlük düşmanı bir grub adam bir araya gelip, interneti daha da kıskaca alacak bir sansür kanunu daha çıkartacak gibi görünüyor. Internetin ne olduğunu bilmiyorsanız neden burnunuzu sokuyorsunuz? Bilen birilerinden akıl alsanız bu “düzenleme”lerin nasıl saçmalıklar olduğunu öğrenseniz ne güzel olurdu.

Leave a reply

required

required

optional


Trackbacks

  •  
please write my essay for me help with psychology homework term research papers ap chemistry help websites do my assignment for me